Musíme se postarat o budoucnost našich dětí

Aktuální
03.09.2018

Říká se, že nejlepší investicí je investice do budoucnosti našich dětí.  A dobrým vzděláním to všechno začíná. Přestože má Uherské Hradiště kvalitní mateřské i základní školy, stále je zde co zlepšovat.

„Chceme především zvýšit kapacitu mateřských škol a uzpůsobíme jejich provozní dobu tak, aby více odpovídala možnostem mladých rodin. Ty tam jsou doby, kdy rodiče mohli bez problémů končit v práci před 16. hodinou. Dnes je vyzvedávání dětí ze školky čím dál větším problémem a ať chceme, nebo ne, radnice na to musí umět reagovat,“ pojmenovává jeden z velkých problémů mladých rodin kandidátka a projektová manažerka Jana Bujáková.

Lépe propojit školy a volnočasové aktivity
Podle jejích slov je stejně důležité, aby ve městě vznikly moderní jesle, které umožní některým rodinám lépe skloubit profesní  a rodinný život.

„Ale chceme jít ještě dál a být nároční především sami k sobě. Naším cílem je ještě lépe propojit školy s dalšími organizacemi, které se zabývají volnočasovými aktivitami dětí a mládeže. Chceme iniciovat v této oblasti některé projekty, které by tomu mohly ještě více napomoci a které se již osvědčily v jiných městech či regionech. Je třeba také pokračovat v modernizaci sportovišť a zajistit jejich otevření a komfortní dostupnost široké veřejnosti,“ dodala Jana Bujáková.

Podle ředitelky mateřské školy Andrey Štolfové je pak třeba také uvažovat, jak pomoci především mladým rodinám se zajištěním programu jejich dětí během letních prázdnin. „Narážím na to téměř denně. Bohužel mnoho rodin má v dnešní době problém zajistit dostatečně kvalitní program pro své děti během prázdnin. Prarodiče stále pracují, tábory praskají ve švech anebo je jejich cena příliš vysoká. Nemůžeme před tímto problémem zavírat oči a je třeba ve spolupráci se školkami, školami i neziskovými organizacemi najít řešení a pomoct dětem i jejich rodičům,“ je přesvědčena Andrea Štolfová, že se mimo jiné věnuje koordinaci mezinárodních projektů v oblasti vzdělávání.

Udržet statut univerzitního města
Pro Uherské Hradiště je také důležité, aby se na jeho území dále rozvíjely jak kvalitní střední, tak vysoké školy.

„Je třeba udělat vše pro to, abychom ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati uhájili pro Uherské Hradiště statut univerzitního města s nabídkou denního i distančního vysokoškolského studia. Vysokoškoláci totiž k našemu městu patří, mají zde bohaté sportovní, kulturní i společenské zázemí a mohou významně přispívat také k rozvoji lokální ekonomiky. Proto i toto musí být prioritou pro městské zastupitelstvo,“ doplnil lídr kandidátky Michal Dvouletý.

Vrátit se na hlavní stránku

Vrátit zpět