Musíme rozhýbat strategické investice! Bez nich se Hradiště zadrhne

Aktuální
28.08.2018

Uherské Hradiště je skvělé místo pro život. Ale bude tomu tak i do budoucna? Strategické investice, které by to zajistily, totiž již dlouhé roky zůstávají pouze na papíře. A to se může městu a jeho obyvatelům již brzy pořádné vymstít.

„Nikdo nemaluje čerta na zeď. Ale každý občan města si nemohl nevšimnout, jak neúměrně houstne doprava, jak se vyjma velkých akcí vylidňuje centrum města, jak vázne řešení nedostatku parkovacích míst na sídlištích i v centru, jak se rozmáhá bytová výstavba, ale přitom mladé rodiny jen stěží dosáhnou na hypotéku, a tedy jen stěží se natrvalo usadí v našem městě,“ zamýšlí se nad současnými problémy Michal Dvouletý, lídr kandidátky Soukromníků, Svobodných a Nezávislých.

Prioritou je odlehčit dopravě
Proto je podle jeho slov nezbytné, aby se zastupitelstvo, které vzejde z říjnových komunálních voleb, naplno soustředilo na rozhýbání důležitých investic.

„Už není možné otálet např. s výstavbou obchvatu u Jarošova nebo napojení Štěpnic na obchvat u Kunovic. Prostě konec planých řečí. Nové zastupitelstvo musí udělat vše pro to, aby se tyto obchvaty začaly stavět. Bez nich dřív nebo později zkolabuje doprava v našem městě nepomohou a tomu ani nápady typu MHD zdarma. Lidé prostě budou jezdit svými auty a je zodpovědností radnice, aby projekty, které jsou již dlouhé roky připraveny, vytáhla ze šuplíku a konečně realizovala,“ řekl jednoznačně Michal Dvouletý, který je dnes jedním ze dvou krajských zastupitelů z Uherského Hradiště.

A nejde pouze o investice do dopravní infrastruktury, pro které město musí získat jak státní, tak krajskou součinnost. „Musíme konečně dořešit zázemí pro Slovácké divadlo. Přeci není možné nekonečně sanovat opravy v budově, která ani nepatří městu. Město proto musí pomoci vytvořit pro divadlo co nejlepší zázemí, ale také zajistit podmínky pro vícezdrojové financování. Finanční odpovědnost nemůže ležet jen na bedrech našeho města,“ uvedl Dalibor Machala, člen kulturní komise města a dvojka na kandidátce Soukromníků, Svobodných a Nezávislých.

Pomůžeme městským částem
Zapomínat by se podle Dalibora Machaly nemělo ani na klíčové investice v městských částech. „Přestože sám bydlím v samém centru města, dobře si uvědomuji, jak potřebné jsou investice také v městských částech. Ty se totiž často oprávněně cítí jako nechtěná Popelka. Proto chceme prosadit větší rozhodovací i ekonomickou autonomii městských částí tak, aby se jejich obyvatelé necítili jako nechtění sousedé, ale jako plnohodnotná součást královského města,“ dodal Dalibor Machala.

Za velmi důležitou rozvojovou lokalitu považují Soukromníci, Svobodní a Nezávislí východní část areálu Uherskohradišťské nemocnice. „Právě zde může vzniknout lokalita, které oprávněně říkáme „Nové Město“. Nesmíme však dovolit, aby se z této lokality, ale i celého města, stal „betonový panelákov“. Musíme pohlídat developerskou výstavbu tak, aby vždy navazovala na kvalitní dopravu, parkování, občanskou vybavenost i dostatek zeleně. V případě jak „Nového Města“, tak Štěpnic jako celku musíme dořešit jak dopravní napojení na obchvat, tak vlastní parkování, dostatečnou kapacitu mateřské i základní školy, dostatečnou nabídku služeb všech kategorií, tak i nezbytnou zeleň,“ je přesvědčený Michal Dvouletý, který se na Štěpnicích narodil a dnes zde opět žije.

Tím však výčet důležitých investic nekončí. „Musíme se třeba vrátit také k výstavbě nové sportovní haly. Ta současná již absolutně nevyhovuje, nemá dostatečné zázemí pro sportovce ani diváky. Chceme tento problém vyřešit, ne si o něm pořád jen povídat,“ řekl kandidát Dalibor Machala.

Vrátit se na hlavní stránku

Vrátit zpět