NAPLNO pro Hradiště, NAPLNO pro Slovácko

Aktuální
28.08.2018

Dvacet let se pohybuji kolem kopané v Uherské Hradišti. Měl jsem možnost sbírat zkušenosti ještě v dobách účinkování Slovácké Slávie TIC v nejvyšší soutěži, mám stále v živé paměti třináctitisícovou návštěvu na domácí premiéře uherskohradišťského týmu mezi českou elitou proti pražské Spartě.

Na hrací ploše jsem stál i při otevření zrekonstruovaného stadionu v roce 2003 a s malou přestávkou na ní stojím dodnes. S 1.FC Synot a později 1.FC Slovácko jsem projezdil křížem krážem celou republiku i některé země Evropy a za těch 20 prvoligových let jsem neviděl na vlastní oči dvacet ligových zápasů. Nějakou dobu jsem měl možnost se aktivně se podílet na tvorbě podoby nejvyšší fotbalové soutěže u nás a některé prvky z naší dílny přetrvávají v prezentaci nejvyšší soutěže dodnes.

Prožil jsem s klubem všechny sladké a hořké okamžiky a nebylo jich málo. Jediné co jsem vždycky odmítal, byly poraženecké myšlenky, že Hradiště je nejmenším ligovým městem a že sem vlastně liga nepatří. Hradiště a celé Slovácko je nesmírně bohatý kraj. Bohatý především na kreativitu lidí, jejich energii a také sounáležitost ke svému místu.

Proto pokud mu věnujeme NAPLNO všechny své síly a nebudeme při tom pošilhávat po „pražské“ kariéře, město i celý region nám to bohatě vrátí. Ne ve funkcích, které jsou pro mě druhořadé, ale především ve spokojenosti obyvatel města a v rozvoji jeho kreativity. A nemám tím na mysli jen zaplněný fotbalový stadion radující se z ligových vítězství. Hradiště je krásné město s krásnými lidmi a zaslouží si dělat pro něj NAPLNO!

Aleš Mazúrek

Vrátit se na hlavní stránku

Vrátit zpět