Zastupitelé NAPLNO PRO HRADIŠTĚ nepodpoří novou radu města

Aktuální
01.11.2018

Zastupitelé NAPLNO PRO HRADIŠTĚ aktivně nepodpoří zvolení nové Rady města Uherské Hradiště. Před pondělním ustanovujícím zasedání nově zvoleného zastupitelstva to oznámil lídr kandidátky Michal Dvouletý.

„Respektujeme výsledek povolebních vyjednávání, kdy dal vítěz voleb přednost politické příslušnosti jednotlivých nominantů do vedení města, před snahou sestavit tým, který bude schopen skutečně naplno řešit problémy našeho města i jeho další rozvoj. Proto v rámci pondělního hlasování aktivně nepodpoříme vznik nové rady. Ze stejného důvodu budeme hlasovat proti určení uvolněných funkcí či pořadí místostarostů,” uvedl Michal Dvouletý.

„Navíc, i kdybychom moc chtěli novou koalici symbolicky podpořit a být tedy konstruktivní opozicí, vůbec není v tuto chvíli zřejmé, s jakými programovými prioritami chtějí tyto politické strany spojit své vládnutí na uherskohradišťské radnici. Pokud koaliční strany skutečně dodrží své předvolební sliby o výhodách pro občany města, startovacích bytech pro mladé nebo dořešení dopravních problémů, určitě mohou počítat také s naší podporou. Ale bianko šek od nás nedostanou,” vysvětlil Michal Dvouletý.

Podle sdružení NAPLNO PRO HRADIŠTĚ může nové vedení města také počítat s tím, že jejich zastupitelé nebudou sedět tiše v koutě. „Již jsme vyslali jasný signál, že máme dostatek odborníků, kteří jsou připraveni pracovat jak ve výborech, tak komisích města. Zároveň jsme připraveni naplno prosazovat náš program také z opozičních lavic, a pokud s realizací některých předvolebních slibů nepřijde samo vedení radnice, tak my na nic čekat nebudeme a budeme předkládat zcela jasné a pragmatické návrhy,” dodal Dvouletý.

Vrátit se na hlavní stránku

Vrátit zpět