Naplno pomůžeme seniorům, vybudujeme síť kluboven

Aktuální
27.09.2018

Senioři nemají v Uherském Hradišti příliš na růžích ustláno. Chybí jim zázemí pro setkávání a společenské aktivity, ale také větší podpora ze strany radnice. Kandidáti Soukromníků, Svobodných a Nezávislých to chtějí však co nejdříve změnit.

Důkazem toho je i fakt, že v týmu odborníků a nezávislých kandidátů je také Zdenka Dominiková, která již deset let pracuje ve výboru Klubu důchodců Uherské Hradiště  a z toho 8 let zastává funkci předsedkyně. Pod jejím vedením se činnost organizace, která sdružuje 330 seniorů, velmi zintenzivnila.

„Chceme naplno pomoci seniorům, aby se jim v našem městě žilo co nejkomfortněji. Proto jsem rád, že naše řady posílila právě paní Dominiková, se kterou spolupracuji již několik let a která dlouhodobě pomáhá aktivitám seniorů v našem městě a dobře ví, kde jsou největší problémy“ řekl lídr kandidátky Michal Dvouletý.

Navazujeme na zkušenosti
„Klub důchodců se stará o volnočasové aktivity seniorů ve městě, organizuje během celého roku desítky akcí jak společenských, tak sportovních či ozdravných. Organizuje pro seniory zájezdy, koncerty, návštěvu divadelních představení a regenerační pobyty, cvičení, masáže, ale také nejrůznější, přednášky apod. V naší organizaci sdružujeme přes tři sta seniorů, pro které se snažíme vymýšlet aktivity, které vyplní jejich volný čas a také jim pomůžou po zdravotní nebo sociální stránce, a najít si přátele,“ uvedla Zdenka Dominiková, která hájí důchodce z čestného posledního místa na kandidátní listině. „Budu ráda, když se nám společně podaří vylepšit podmínky pro seniory v našem městě,“ dodala.

Koalice Soukromníků, Svobodných a Nezávislých má totiž několik konkrétních návrhů, které chce v zastupitelstvu města co nejdříve prosadit. „Především chceme vytvořit síť kluboven, tzv. seniorklubů, které by vytvářely zázemí pro setkávání seniorů i prostor pro jejich přednášky, besedy či jiné společenské aktivity. Taková klubovna není v našem městě ani jedna a myslím si, že je to velká škoda. V jiných městech to funguje, tak proč by to nemělo jít u nás?“ uvedl personální ředitel holdingu MESIT a kandidát Jan Šebek Cholewa.

Zavedeme senior taxi
Podle jeho slov je také třeba systémově podpořit volnočasové, pohybové i vzdělávací aktivity seniorů. „Není možné tuto oblast přehlížet a rádi bychom na radnici vytvořili program, který bude tyto aktivity nejen podporovat, ale také na nich bude aktivně spolupracovat,“ zdůraznil Šebek Cholewa.

Tím však nemyslí pouze finanční podporu. „Radnice musí i při jiných aktivitách zohlednit potřeby seniorů, kterých v našem městě přibývá. Týká se to např. městského mobiliáře nejen v centru, ale také na sídlištích, specifických potřeb v rámci MHD nebo např. zavedení speciálního senior taxi. To všechno jsou priority, do kterých se chceme co nejdříve pustit,“ dodal personální ředitel.

Vrátit se na hlavní stránku

Vrátit zpět