Naše priority v anketě redaktorů MF DNES

Aktuální
14.09.2018

Redakce MF Dnes položila našemu lídrovi Michalu Dvouletému čtyři anketní otázky, které se týkají priorit naší koalice. Odpovědi byly omezeny pouze na 200 znaků, takže šlo spíš o to, jak do pár slov „vmáčknout“ ty nejdůležitější myšlenky z našeho programu. Ale prosím, zde jsou tedy naše odpovědi

Jakými kroky se dá zlepšit přetížená doprava? (myšleno v Hradišti)
Především musíme rozhýbat klíčové investice, např. obchvat u Jarošova nebo napojení Štěpnic na obchvat u Kunovic. Také musíme zavést chytré technologie do řízení dopravy a vybudovat nová parkoviště a parkovací domy na sídlištích i poblíž centra města.

Hradiště se dlouhodobě vylidňuje, mladé rodiny mají problém sehnat finančně dostupné bydlení. Jak to vyřešit?
Musíme udělat pořádek s městskými byty, nepotřebné prodat a naopak vybudovat startovací byty pro mladé rodiny. Mladí lidé musí mít také perspektivu dobrého zaměstnání, proto je třeba podporovat rozvoj podnikatelských aktivit a cestovního ruchu.

Jak byste nejlépe využili uvolněný areál nemocnice?
Aby se tento areál uvolnil, musíme nejdříve zabránit experimentům hejtmanství se slučováním nemocnic, které by ohrozilo dokončení investic v naší nemocnici. Uvolněný areál je pak předurčen pro nové bydlení v zeleni, s dostatečnou občanskou vybaveností, parkováním a dobrým dopravním napojením.

Co považujete za největší problém města?
Bohužel některé rozvojové projekty i běžné problémy se v našem městě neřeší naplno. A to chceme změnit a přiložit ruku k dílu. Třeba i tím, že zavedeme např. UH kartu, prostřednictvím které budeme občanům kompenzovat část poplatků a zlevníme jim tak vstup do aquaparku, kina či divadla.

Vrátit se na hlavní stránku

Vrátit zpět